Esperantyści z Lublina zorganizowali dla uczniów lokalnych szkół konkurs plastyczny na projekt kartki pocztowej “Esperanto językiem przyjaźni”. Honorowym Patronem konkursu została Poczta Polska. Patronami konkursu i fundatorami nagród byli Państwo posłowie: Magdalena Gąsior-Marek, Jacek Czerniak, Jan Łopata, Lech Sprawka.

Otrzymaliśmy wiele prac, także z innych miast Polski. Cieszymy się, że uczniowie zainteresowali się tym tematem.

Ogłoszenie wyników konkursu i uroczyste wręczenie nagród odbyło się 28 września w czasie trwania w Lublinie Europejskiego Dnia Języków, na który lubelscy esperantyści zostali zaproszeni. Dzięki temu można było zaprezentować mieszkańcom Lublina język esperanto oraz wskazać możliwości nauki. W tym dniu ważne i miłe dla nas było przybycie esperantystów z Łodzi i Warszawy, którzy prezentowali język esperanto mieszkańcom Lublina. Zarząd Główny Polskiego Związku Esperantystów reprezentowali: przewodniczący Stanisław Mandrak, skarbnik Alina Mozer i sekretarz Robert KamińskiCztery najlepsze prace konkursowe zostały wydrukowane na kartkach pocztowych i są do kupienia na poczcie ! Dzieci mogą być naprawdę dumne.
Na Poczcie Głównej w Lublinie zorganizowano też wystawę prac konkursowych oraz różnych kartek pocztowych od esperantystów z całego świata … ponieważ mamy przyjaciół na całym świecie :)

Comments are closed.