… czyli o esperantystach

W świecie jest nas – esperantystów – kilka milionów. W Lublinie język esperanto zna kilkadziesiąt osób,działa też Klub Esperanto “Lublin”.

Nasza klubowa działalność to głównie:

  • Promowowanie języka esperanto.
  • Pomoc w nauce.
  • Pośrednictwo w nawiązywaniu kontaktów za granicą.
  • Promocja Lublina i Lubelszczyzny w świecie.
  • Prezentacja innych regionów świata, kultur i języków.

Pragniemy aby nasza strona była pomocna w nauce i nawiązywaniu kontaktów z esperantystami całego świata. Korzystamy z pomocy, dorobku i doświadczeń innych esperantystów. Prezentujemy materiały z takich stron jak:

www.esperanto.pl
www.esperanto.net.pl
www.esperantoland.org

Esperanto Koresponda Servo
esperanto-turismo.za.pl

Jak można wykorzystać esperanto? Zależnie od potrzeb w turystyce, podróżach, kolekcjonerstwie, handlu. Esperanto umożliwia szerokie kontakty w świecie.

Nasza klubowa działalność dopiero się rozpoczyna. Jednak mamy pewien “dorobek”. Amikojn w wielu krajach świata. Mimo, że odległość mierzona jest w tysiącach kilometrów nam bliskie są miasta takie jak np.: Santiago de Chile, Fremont w USA, Ndżamena w Czadzie, Ułan Bator w Mongolii, Tianjin i Tangshan w Chinach, Seul w Korei. W Europie zaś współpracujemy z osobami lub organizacjami w takich miastach jak np.: Berlin, Brasov, Debrecen, Rennes, Pecs, Stavanger. Bliskość wynika z faktu, że mieszkają tam nasi przyjaciele.

Możliwości jakie daje esperanto są ogromne. Aby z nich skorzystać wystarczy kilka minut dziennie nauce poświęcić. Warto to uczynić.